Kasa fiskalna sklep

Na start warto wspomnieć co obejmuje serwisowanie kas fiskalnych: fiskalizację kasy, konieczne przeglądy techniczne, wszystkie naprawy budowane w czasie gwarancji a po upływie gwarancji, a także niezbędne czynności konserwacyjne. Dodatkowo serwisant kasy fiskalnej odpowiada za wpisy do prace serwisowej i zgłasza fiskalizację kasy do US.

Kasy fiskalne tarnów sprzedaje swoim użytkownikom dodatkowe usługi: szkolenia z obszaru obsługi kas fiskalnych, a i usługa w znaczącym zaprogramowaniu nazw towarowych oraz stawek PTU.

W sezonie obowiązkowych przeglądów technicznych serwisant przeprowadza następujące czynności: – ocenia stan plomb kasy natomiast ich synchronizację z nadrukami w pracy serwisowej i dokumentacji serwisu, – sprawdza program kasy, jego wersję, zgodność z nadrukami w pozycji kasy i dokumentacją serwisu, – sprawdza poprawność działania kasy, szczególnie w kierunku emisji dokumentów fiskalnych, – ocenia stan obudowy kasy, pamięci fiskalnej, płyty pierwszej i elementu fiskalnego co do zgodzie z dokumentami konstrukcyjnymi, – sprawdza poprawność pracy wyświetlacza konsumenta, – wynik przeglądu wspólnie z zaleceniami wpisuje w sztuce serwisowej.

catch me patch meZobacz naszą stronę www

Ciekawostki: 1. Konieczny przegląd techniczny pragnie być wykonany również wtedy, kiedy użytkownik kasy zawiesił własną działalność czyli z dowolnej przyczyny zaprzestał rejestrowanie ruchów na kwocie fiskalnej, jednak nie wyrejestrował kasy. 2. W sezonie przeglądu technicznego zaliczane są przede wszystkim te elementy konstrukcyjne kasy, jakie są odpowiedzialne za rejestrowanie zakupów i jakich nieprawidłowe działanie mogłoby wpłynąć na złe wyliczanie podatków. Tak a w sezonie przeglądu serwisant nie wyszukuje usterek, które wjeżdżają na funkcjonowanie kasy, ani także nie sprawdza, lub inne czynniki wyposażenia, np. mechanizm odpowiedzialny za drukowanie, zasilanie – działają dobrze. Oczywiście, klient może poprosić serwisanta o sprawdzenie stanu kasy i zmianę uszkodzonych elementów, choć będą toż pracy wykonywane poza przeglądem technicznym.