Komunikacja m rybnik

ceag ellk 92018CEAG eLLK 92018/18 NIB | GRUPA WOLFF

Kontakty międzynarodowe są bardzo średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w strefach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, i nie po paru miesiącach, jak zatem chodziło wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Drogę na nowy kraj świata nie ma już lat, ale wystarczy jedynie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele różnych ofert współpracy. Wyjazdy zagraniczne stały się mocniejsze i dostępniejsze, i co wewnątrz tym chodzi - i bardzo częstsze. Obecnie bez kłopotu można wziąć się na indywidualny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna tradycja a wyjątkowe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot również ważna wylądować w Azji, w Afryce czy na tropikalnej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Zgody Europejskiej a wszelki jej człowiek może łatwo podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, która zamierza pozyskać nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na utrzymaniu odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle istotne są w tym przypadku tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zdobyć targi międzynarodowe, bezpośrednio trafiając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie sprawniej w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać także spotkania polityczne na poziomie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To wartościowe w ogromnych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zaważyć na powodzeniu transakcji.