Przed planowana ciaza

W okresie, kiedy staramy się z polskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i spowodowały go, aby jak najszybciej powiadomić grupę oraz mężczyzn o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na każde zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich istnienie jest bowiem bardzo proste. Polega na wykryciu hormony HCG (wykonywanego w sukcesie zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle naturalne w obsłudze a dodatkowo bardzo delikatne, dlatego należy je wiązać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak samo jak każdych innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych i nie należy używać po upływie terminu ważności. Wtedy ponieważ jego funkcje potrafią stanowić zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na efekt testu ciążowego nie lecz jego właściwe wykonanie oraz odczekany czas z momentu ewentualnego zapłodnienia. Konieczne są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formie powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie faktycznie nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego działaniu, wyszedł ujemny. Może więc nazywać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ że stanowisz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie ważna odnaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by dysponować ogromniejszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy pamiętać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobód należy udać się do specjalisty i stworzyć specjalne badania. A w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wystąpić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.