Um lodz badania lekarskie

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj prezentuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie może zawierać fatalne skutki. Dużo kobiet cierpiących na zaburzenia związane z byciem seksualnym odwleka w porządku poradę u lekarza, częstokroć zwlekając z ostatnim nawet dużo lat. Niestety stanowi toż inteligentne rozwiązanie, bo nie dość, że nie rozwiązuje problemu, wtedy w dodatku może zrobić eskalację dysfunkcji. W branży seksuologii spotykają się zatem wszelkie aspekty powiązane z płciowością mężczyzny w klasie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej psychiki i emocjonalności. Seksuolodzy w dużym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania związane z jej pomocą ze perspektywy środowiska społecznego, to najpopularniejsze zmartwienia pacjentów zakładających się do seksuologa. Dyskomfort powiązany z komplikacjami dotyczącymi życia prywatnego miewa diametralny nacisk na częstą egzystencję, ponieważ nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na punkty powiązane z naszą seksualnością. Z ostatniego sensu mnóstwo osób pozostaje w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem objawia się więc okazją do zmierzenia się z własnymi najbardziej dużymi problemami i wspiera ich konstruktywne rozwiązanie. Bez sensu na pewną specjalizację danego seksuologa (czyli to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba zrobić się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego punktem jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym każde aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i ważnych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu spojrzenia na materiał seksu oraz dotychczasowych doświadczeń w ostatniej sprawy.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent jesteś prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowie i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po problemie będzie badanie somatyczne dokonane przez lekarza z części pokrewnej (tj. ginekolog w wypadku ślubnych bądź urolog w sukcesu mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest jeszcze badanie psychologiczne, polegające na czymś odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może też zasugerować skierowanie do wykonania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zdać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do grup potrzeb fizjologicznych, natomiast ich wynagrodzenie stanowi jednym z niezbędnych elementów nadającym życiu sens.