Wynalezienia komputera

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego odpowiedniego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowe metody zaczęły badać i ułatwiać różne rzeczy życia. Twórcy maszyny mającej nie spodziewali się jak ogromną marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że właściwie każdy przechodzi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z małych jednoosobowych firm, na znacznych firmach kończąc - wszędzie te są mniej czy bardziej rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie sukcesów i szkód nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest wspierana przez dobre oprogramowanie. W średnich firmach, być potrafi wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, ale o wiele wygodniej i dobrze jest skorzystać dedykowanego systemu. Dobrym modelem jest oprogramowanie symfonia, jakie zajmuje w bliskiej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w ostatnim też księgowość.

Doskonałym przykładem zastosowania technologii są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola mężczyznę istnieje obecnie mała i ogranicza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba przechodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji współczesnego świata. Co raz dużo unosi się tak zwanych inteligentnych domów, które to mogą same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w pomieszczeniach, a nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii pewno istnieć przerażająca, ale powinien pamiętać, iż w wszystkiej chwili można wybrać wtyczkę.